Vážení a milí přátelé,

přijměte prosím naše pozvání na světovou premiéru kompletního provedení prvního cyklu slavnostních nešpor J. D. Zelenky – PSALMI VESPERTINI I. v podání Ensemble Inégal se sólisty a dirigentem Adamem Viktorou.

Koncert se uskuteční 20. dubna 2015 v 19:30 hod. v Kostele U Salvátora, v Salvátorské ul. 1, na Praze 1.

Tímto počinem zahajuje pražský barokní orchestr a vokální soubor Ensemble Inégal novou etapu v objevování díla českého barokního skladatele Jana Dismase Zelenky.

V uplynulých letech jsme přinesli rekordní počet novodobých premiér Zelenkovy neznámé hudby a za své nahrávky jsme získali mnohá významná ocenění. A protože má Ensemble Inégal ve svém programu inspirovat a objevovat neznámé, vstupujeme tentokrát do interpretačně nejméně prozkoumané oblasti Zelenkova díla, do fascinujícího světa jeho žalmů.

Jeho první cyklus slavnostních nešpor se dochoval zcela kompletní a bude poprvé proveden 20. dubna 2015 v Praze. V rámci tohoto našeho nového zelenkovského projektu vyjde I. cyklus ještě v letošním roce také na CD nahrávce a navazovat budou koncertní provedení a CD nahrávky obou dalších cyklů.

Často se hovoří o tom, že hudbou J. D. Zelenky byl nadšen J. S. Bach, a že jeho díla prováděl v chrámu sv. Tomáše v Lipsku. Jednalo se právě o část prvního cyklu slavnostních nešpor a 20. dubna Vám nabídneme unikátní příležitost poznat toto Zelenkovo dílo v celém kontextu. Zelenkův současník J. G. Kittel ve své básni píše, že Zelenka je “dokonalý virtuos, jehož velkou slávu zná celý svět“.

Srdečně Vás zveme na koncert, jehož posláním není nic menšího, než vytvořit příležitost, abyste i Vy díky poslechu Zelenkovy hudby, slovy Kittelovy básně “ již zde na zemi mohli okusit radost nebeskou“.

Pro více informací navštivte náš facebookový profil: www.facebook.com/ensemble.inegal

nebo web: https://www.inegal.cz

Předprodej vstupenek:

Webticket: https://www.webticket.cz/program/ine

Prague Ticket Office - Via Musica: http://www.pragueticketoffice.com/

Staroměstské náměstí 604/14, 110 00 Praha-Staré Město

 

Kontaktní osoba: Kateřina Lomecká: katerina.lomecka@inegal.cz

Mobil: +420739358814


Těšíme se na setkání s Vámi,

Váš Ensemble Inégal


Pokud nechcete dostávat další e-maily, snadno se můžete odhlásit.